Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W walce z nielegalnymi składowiskami odpadów

Data publikacji 18.09.2018

Łódzcy i sieradzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w nocy zatrzymali ciężarówki z naczepami wypełnione około 100 tonami odpadów, które najprawdopodobniej miały być zrzucone na terenie byłego żwirowiska w gminie Warta. Zatrzymano osoby podejrzewane o branie udziału w nielegalnym procederze.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację wskazująca na nielegalny proceder dotyczący nielegalnego składowania odpadów niewiadomego pochodzenia.

Takie śmieci miały trafiać nocą na działki po byłej żwirowni pod Sieradzem. Podjęte przez łódzkich i sieradzkich funkcjonariuszy działania przyniosły rezultat. 17 września 2018 roku około godziny 2.00 w nocy, w wytypowany rejon  na terenie gminy Warta podjechało kilka tirów z naczepami. Skontrolowani kierowcy potwierdzili, że zamierzali zrzucić śmieci. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć wielu istotnych kwestii, nie posiadali także stosownych dokumentów.

Aktualnie na miejscu trwają niezbędne czynności prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora. O sytuacji powiadomiono służby ochrony środowiska oraz instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie tych odpadów. Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zatrzymane ciężarówki z naczepami wypełnione około 100 tonami odpadów
  • zatrzymane ciężarówki z naczepami wypełnione około 100 tonami odpadów
  • byłe żwirowisko w gminie Warta
Powrót na górę strony