Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Data publikacji 18.09.2018

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest wpisane w policyjny zawód. Ponad 50 litrów krwi i jej składników oddał dzielnicowy - aspirant sztabowy Paweł Surówka, któremu wręczono odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenie wręczył Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr n. med. Stanisław Dyląg oraz Pani Prezydent Miasta Jastrzębia - Anna Hetman.

W Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia odznak honorowym dawcom krwi. Wśród nich znalazł się jastrzębski dzielnicowy – aspirant sztabowy Paweł Surówka. Policjant łącznie oddał ponad 50 litrów krwi, co z pewnością pozwoliło na uratowanie niejednego ludzkiego życia. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr n. med. Stanisława Dyląga. Po przemówieniu, dyrektor wręczył zasłużonym dawcom krwi nadaną przez Ministra Zdrowia odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Aby to zrobić, trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku (nie zaleca się oddawania krwi na czczo). Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

(KWP w Katowicach / mg)

  • jastrzębski dzielnicowy – aspirant sztabowy Paweł Surówka - Dzielnicowy Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • jastrzębski dzielnicowy – aspirant sztabowy Paweł Surówka - Dzielnicowy Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • jastrzębski dzielnicowy – aspirant sztabowy Paweł Surówka - Dzielnicowy Zasłużony dla Zdrowia Narodu
Powrót na górę strony