Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić 800 tys. zł posługując się fałszywym wekslem – wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 18.09.2018

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić 800 tys. zł. Zatrzymani próbowali przy oszustwie posłużyć się fałszywym wekslem. Funkcjonariusze jednego z nich namierzyli pod Gdańskiem, a drugiego w województwie opolskim. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Grozić im może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmowali się sprawą fałszywego weksla. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów dwóm mężczyznom, uwikłanym w to przestępstwo.

Mężczyźni chcieli, aby komornik sądowy, na podstawie sfałszowanego weksla, wyegzekwował od spółki zajmującej się odpadami kwotę 800 tys. zł. Spółka poinformowała Policję, że nikt takowego weksla nie wystawiał i jest on najprawdopodobniej sfałszowany.

Do zbadania weksla powołano biegłego z zakresu piśmiennictwa. Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej ustalili, że jeden z podejrzanych o ten czyn mężczyzn przebywa w miejscowości koło Gdańska. 56 – latek był zaskoczony wizytą mundurowych z Wrocławia.

Drugi z mężczyzn, 35 - latek wpadł w ręce policjantów na terenie województwa opolskiego. Jeden z nich poszukiwany był też listem gończym za popełnione wcześniej przestępstwa. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty min. poświadczenia nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne, a także pomocnictwa przy usiłowaniu oszustwa w stosunku do mienia o znacznej wartości. Grozić im teraz może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony