Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zabójstwo matki

Data publikacji 18.09.2018

Zabrzańscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo swojej matki. W wyniku napaści ranny został również konkubent kobiety. Zatrzymany odmówił składania wyjaśnień. Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Obecnie w sądzie trwa posiedzenie aresztowe. Za zabójstwo mężczyźnie grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum Zabrza. Według ustaleń policjantów z niewyjaśnionych dotąd przyczyn 18-letni mężczyzna podczas snu zaatakował nożem swoją matkę i jej konkubenta. 61-latek z raną szyi wybiegł z mieszkania po pomoc. Na miejsce wezwana została zabrzańska policja i karetki pogotowia. Niestety, pomimo godzinnej reanimacji, 38-letnia matka agresywnego chłopaka zmarła. Zarówno starszy z mężczyzn jak i sprawca, który także ranił się nożem, zostali hospitalizowani. Młody mężczyzna był bardzo agresywny wobec interweniujących policjantów jak i chcących mu udzielić pomocy ratowników. Ze względu na silny stan pobudzenia pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Po opatrzeniu ran 61-letni pokrzywdzony został zwolniony do domu. Podejrzany, ze względu na stan swojego zdrowia, przebywał w szpitalu. Pilnowali go policjanci.

Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
  • policjanci wykonują czynności
Powrót na górę strony