Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poza służbą policjanci udaremnili kradzież i zatrzymali poszukiwanych nieletnich

Data publikacji 18.09.2018

W czasie wolnym od służby włocławscy policjanci udaremnili kradzież, której próbowali dokonać nieletni. Dodatkowo okazało się, że 16-latek i jego dwa lata młodszy kompan byli poszukiwani celem doprowadzenia do placówki wychowawczej.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.09.18) wieczorem na osiedlu Południe we Włocławku. Wówczas funkcjonariusze tamtejszej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zwrócili uwagę na nastolatków przebywających w pobliżu marketu. Zachowywali się oni podejrzanie. Co jakiś czas wchodzili do sklepu, a po chwili z niego wychodzili, nerwowo się rozglądając.

Funkcjonariusze, wiedząc, że mężczyźni ci w przeszłości mieli problemy z prawem zaczęli podejrzewać, że i tym razem nie zamierzają być do końca uczciwi. Postanowili więc zainterweniować. Wkrótce okazało się, że intuicja po raz kolejny nie zawiodła funkcjonariuszy.

Jeden z chłopaków, 16-latek, został zatrzymany w chwili, gdy próbował uciec ze sklepu ze skradzionymi opakowaniami kawy. Drugiemu z kolei, 14-latkowi, przez chwilę udało się zbiec, ale po krótkim pościgu również i on był w rękach policjanta.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że obaj nieletni są poszukiwani celem doprowadzenia do placówki wychowawczej. Dodatkowo przy młodszym z nich policjanci znaleźli susz roślinny – dalsze badania wykażą czy jest to substancja zabroniona.

Zatrzymani przewiezieni już zostali do policyjnej izby dziecka, skąd wkrótce trafią do wskazanych przez sąd placówek. Dodatkowo do sądu rodzinnego przekazane zostaną materiały dotyczące kradzieży i posiadania substancji zabronionej - o ile badania wykażą, że znaleziony przy nieletnim susz to narkotyk lub dopalacz.

Powrót na górę strony