Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawiła dziecko w nocy na drodze w lesie, zatrzymali ją policjanci

Data publikacji 18.09.2018

Wczoraj po godzinie 9.00 rano policjanci z Posterunku Policji w Czarnem zostali powiadomieni o 24-letniej mieszkance pobliskiej miejscowości, która sprawuje opiekę nad małym dzieckiem pod wpływem alkoholu. Policjanci potwierdzili tą informację, dodatkowo ustalili, że kobieta dzień wcześniej wracając z grilla do domu zostawiła na leśnej drodze swoją 3-letnią córkę, którą rano znaleźli pracownicy leśni i oddali pod opiekę rodzinie tej kobiety. Matka dziecka została zatrzymana, na szczęście dziecku nic się nie stało.

W poniedziałek rano funkcjonariusze z Posterunku Policji w Czarnem otrzymali informację z Ośrodka Pomocy Społecznej, że w małej wsi w pobliżu Czarnego 24-latka prawdopodobnie zostawiła na noc dziecko w wózku na drodze szutrowej w lesie. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, na miejscu około godziny 10.00 przebadali na zawartość alkoholu matkę dziecka, która miała 0,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta spożywała dzień wcześniej alkohol z swoimi znajomymi i około godziny 22-23 opuściła spotkanie zabierając ze sobą w wózku swoją 3-letnią córkę. Matka dziecka doszła do swojego domu, jednak po drodze zostawiła córkę na leśnej drodze szutrowej. Rano około 5.30 do pracy tą drogą jechali pracownicy leśni. Zatrzymali się, gdy zobaczyli wózek z dzieckiem. Jeden z nich poznał dziewczynkę, która była zziębnięta i przestraszona, wiedział, że w pobliżu mieszka jej rodzina i tam zostawił ją pod opieką.
Matka dziecka została zatrzymana. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca, gdzie znaleziono dziecko oraz przesłuchali świadków. Dziewczynka decyzją Sądu Rodzinnego w Człuchowie została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Została również przebadana przez lekarza, na szczęście, mimo nocy spędzonej w lesie, nic się jej nie stało.

Zatrzymana mieszkanka gminy Czarne najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Za narażenie na niebezpieczeństwo osoby, nad którą ciąży obowiązek opieki grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony