Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteśmy po to, aby pomagać, dbać o bezpieczeństwo i służyć społeczeństwu – dzielnicowy na ruchliwej drodze ruszył z pomocą starszej pani

Data publikacji 19.09.2018

Służba w Policji, to przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi i dbanie o bezpieczeństwo. Przykładem takiego zachowania jest legnicki dzielnicowy, który podczas patrolowania miasta zauważył stojącą na środku drogi seniorkę. Widząc duże natężenie ruchu i niebezpieczeństwo w jakim znalazła się starsza kobieta, bez chwili zastanowienia, wysiadł z radiowozu i bezpiecznie przeprowadził ją na drugą stronę ulicy. Na szczęście cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy mł. asp. Artur Koszycarz, jadąc ulicą Pocztową zauważył na środku jezdni dwupasmowej, przy pasie zieleni, stojącą starszą kobietę. W tym miejscu przechodzenie jest niedozwolone. Dodatkowo przebiega tam droga krajowa nr 94, a tym samym ruch pojazdów jest znaczny.

Funkcjonariusz widząc duże natężenie ruchu oraz niebezpieczeństwo w jakim znalazła się seniorka postanowił jej pomóc. Zatrzymał radiowóz, włączył sygnały świetlne, wysiadł z pojazdu, zatrzymał ruch i bezpiecznie przeprowadził ją przez ulicę tłumacząc zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i chodzenia po wyznaczonych przejściach dla pieszych.

Starsza kobieta tłumaczyła policjantowi, że właśnie spieszy się na autobus. Jedzie do lekarza, bo ma problemy ze stawami i ciężko jest jej chodzić. Nie może wejść na kładkę, a każdy krok sprawia jej ogromny ból.

(KWP Wrocław / mag)

Film Jesteśmy po to, aby pomagać, dbać o bezpieczeństwo i służyć społeczeństwu – dzielnicowy na ruchliwej drodze ruszył z pomocą starszej pani

Pobierz plik Jesteśmy po to, aby pomagać, dbać o bezpieczeństwo i służyć społeczeństwu – dzielnicowy na ruchliwej drodze ruszył z pomocą starszej pani (format mp4 - rozmiar 9.69 MB)

Powrót na górę strony