Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fachowa pomoc policjantów CBŚP z Łodzi

Data publikacji 19.09.2018

Policjanci CBŚP z Łodzi wracali ze szkolenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, kiedy to na autostradzie A2 zauważyli dachującego citroena. Ich reakcja była błyskawiczna. Szybki podział ról i natychmiast zaczeli udzielać pomocy oraz opatrywać rannego, zabezpieczyli także trasę i wezwali karetkę pogotowia. O zdarzeniu poinformowali również lokalną policję i straż pożarną. Jak się okazało kierowca busa był pod wpływem alkoholu.

Policjanci z łódzkiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wracali właśnie ze szkolenia, którego celem było m.in. przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych. Nie spodziewali się, że tak szybko przyjdzie im zweryfikować swoje umiejętności.

W województwie lubuskim na autostradzie A2 zauważyli busa dostawczego, który zjechał na pobocze i dachował. Ranny kierowca został zakleszczony w aucie. Policjanci CBŚP zareagowali natychmiast i przystąpili do działania. Wydostali rannego z samochodu i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym czasie inni policjanci zabezpieczyli teren, aby nie doszło do następnego zdarzenia drogowego. Kolejny policjant, wezwał pogotowie ratunkowe oraz poinformował o zaistniałej sytuacji lokalną policję i straż pożarną.

Ranny kierowca samochodu po udzieleniu przez policjantów pomocy, trafił pod opiekę lekarzy, a następnie miejscowych policjantów, ponieważ jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

Powrót na górę strony