Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku 2018"

Data publikacji 19.09.2018

Dzielnicowi z komend miejskich i powiatowych policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali dzisiaj w eliminacjach II stopnia, na szczeblu wojewódzkim do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W tym roku po raz pierwszy w zawodach brali również udział kierownicy rewirów dzielnicowych.

W salach wykładowych oraz na strzelnicy znajdujących się w budynku OPP przy ul. Poniatowskiego uczestnicy eliminacji startowali w trzech konkurencjach:

- test z wiedzy policyjnej,
- symulacja przyjęcia interesanta, 
- strzelanie z broni palnej.

Celem zawodów było przede wszystkim:

- poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,

- aktywowanie inicjatywy własnej dzielnicowych,

- podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym,

- wyróżnienie rangi służby dzielnicowego,

- wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych w czerwcu tego roku oraz 23 kierowników rewirów dzielnicowych.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego i tytuł najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego zdobył

sierż. szt. Mateusz Gdaniec z KMP w Bydgoszczy

II miejsce zajął: sierż. szt. Daniel Nita z KPP w Sępólnie Krajeńskim

na III miejscu uplasował się: mł. asp. Adrian Piasecki z KPP w Radziejowie

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę.

 

Policjanci, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego:

IV miejsce - mł. asp. Krzysztof Ciborski - KPP Rypin,

V miejsce - asp. Rafał Przybysz – KPP Radziejów,

VI miejsce sierż. szt. Krystian Jacoszek - KPP Nakło n/Notecią.

 

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały jednostki:

I miejsce - KPP w Radziejowie

II miejsce - KPP w Sępólnie Krajeńskim

III miejsce - KMP w Bydgoszczy

 

Ponadto w zawodach uczestniczyli kierownicy rewirów dzielnicowych.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego i tytuł najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych woj. kujawsko pomorskiego zdobył

asp. szt. Sławomir Jackowski z KMP we Włocławku

II miejsce zajął st. asp. Tomasz Budzyński z KPP w Lipnie

III miejsce natomiast asp. szt. Krzysztof Masłowski z KPP w Wąbrzeźnie

Nagrody ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

 

Kolejne miejsca zajęli:

IV miejsce – asp. szt. Maciej Barwikowski - KMP Bydgoszcz

V miejsce –  asp. szt. Sebastian Kowalewski - KMP Toruń

VI miejsce –  asp. szt. Marcin Kopacki - KPP Rypin.

Nagrody za zajęcie miejsca od 4 do 6 ufundował Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA.

Za miejsca od I – VI nagrody dla kierowników rewirów dzielnicowych w postaci albumu „Cztery pory roku w woj. kujawsko-pomorskim” ufundował także Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby.

Ponadto, z uczestnikami eliminacji omawiano nowe rozwiązania dotyczące służby dzielnicowych, które na bieżąco są wprowadzane w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas", w tym rozwiązania jakie niesie za sobą aplikacja "Moja Komenda", pozwalająca na szybkie odnalezienie właściwego dzielnicowego, jak też nawiązanie bezpośredniego z nim kontaktu zarówno drogą telefoniczną, jak i poprzez utworzone w sierpniu 2016 r. indywidualne konta poczty e-mail.

Wskazano także na nowe rozwiązania wprowadzone w programie "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", która ułatwia mieszkańcom wskazywanie miejsc niebezpiecznych i szybką reakcję ze strony policji, w tym również dzielnicowych.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 23-26 października 2018 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli I i II miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który uzyskał pierwszą lokatę.

 

Powrót na górę strony