Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych w sprawie podpalenia opon pod wiaduktem

Data publikacji 20.09.2018

Policjanci z jaworznickiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat, którzy są podejrzewani o podpalenie opon w rejonie wiaduktu przy trasie S1. Kłęby czarnego dymu unoszące się nad drogą mogły być przyczyną niedzielnego karambolu, w którym zginął jeden z kierowców. Sprawcy trafili już do policyjnego aresztu.

W niedzielę około godz. 22.00 dyżurny jaworznickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze ekspresowej S1. W zderzeniu 21 samochodów rannych zostało 19 osób. Niestety jeden z poszkodowanych, 36-letni kierowca z Tomaszowa Mazowieckiego, pomimo podjętej reanimacji zmarł. Wstępne ustalenia śledczych wykazały, iż do karambolu doszło najprawdopodobniej w wyniku utraty widoczności przez kierowców, spowodowanej unoszącym się nad drogą dymem z palących się pod wiaduktem opon.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci kryminalni. Wspierali ich koledzy z sosnowieckiej policji. Praca operacyjna oraz poczynione przez stróżów prawa ustalenia, pozwoliły na wytypowanie dwóch mieszkańców Sosnowca w wieku 24 i 34 lat, którzy podejrzewani są o podpalenie opon. Wczoraj obaj zostali zatrzymani na terenie Sosnowca. Zaskoczeni niespodziewaną wizytą jaworznickich mundurowych, oddali się w ich ręce.

Dotychczasowe czynności śledczych wskazują, że do pożaru opon doszło najprawdopodobniej w wyniku ludzkiej bezmyślności i braku zdrowego rozsądku. Jak ustalili policjanci, mężczyźni w minioną niedzielę wieczorem spotkali się w rejonie wiaduktu i „opalali” miedziane kable. Wracając do domu, jeden z nich polał benzyną, a następnie podpalił opony znajdujące się bezpośrednio pod trasą S1, po czym towarzysze poszli do domu.

Obecnie śledczy badają motywy ich działania i ustalają okoliczności zdarzenia. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i wkrótce poniosą konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą przesłuchani i usłyszą zarzuty. Mogą odpowiadać nawet za sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu lądowym, którego skutkiem jest śmierć człowieka, za co grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / wsz)

  • Zatrzymani w sprawie podpalenia opon pod wiaduktem
  • Zatrzymani w sprawie podpalenia opon pod wiaduktem
  • Zatrzymani w sprawie podpalenia opon pod wiaduktem

Opis filmu: Zatrzymani w sprawie podpalenia opon pod wiaduktem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.59 MB)

Powrót na górę strony