Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali dilera i zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości 200 tys. zł

Data publikacji 20.09.2018

Intensywna praca operacyjna krakowskich kryminalnych skutkuje demaskowaniem i rozliczaniem kolejnych dilerów środków odurzających. Jedna z ostatnich realizacji narkotykowych została przeprowadzona kilka dni temu przez funkcjonariuszy Komisariatu III Policji w Krakowie. W jej wyniku został zatrzymany 31-letni diler narkotykowy.

Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w wynajmowanym mieszkaniu. Podczas przeszukania zabezpieczono 5 kg suszu marihuany, ponad 300 g substancji psychoaktywnych MDMA oraz 61 sztuk tabletek ecstasy, których czarnorynkową wartość oszacowano na kwotę 200 tys. zł. Znaleziono tam też wagi elektroniczne wykorzystywane do porcjowana narkotyków, woreczki foliowe oraz zgrzewarkę spożywczą. Ponadto policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe oraz gotówkę w kwocie sięgającej  14 tys. zł.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu (art. 56 ust. 3,  art. 57 ust. 2 i art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Z uwagi na fakt, iż mężczyzna był już karany za przestępstwo podobne, teraz za swój czyn odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy Kraków Podgórze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

KWP Kraków / mag

  • Torebki z zabezpieczonym suszem roślinnym
  • Torebka z zabezpieczonym suszem roślinnym
  • Zabezpieczona gotówka
Powrót na górę strony