Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadkowie pomogli w ustaleniu sprawcy potrącenia chłopca na przejściu dla pieszych

Data publikacji 20.09.2018

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych. Kierowca corsy potrącił 10-letniego chłopca i uciekł z miejsca zdarzenia. W ustaleniu sprawcy zdarzenia pomogli świadkowie, którzy pojechali za nim i spisali numery rejestracyjne jego auta. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (18.09.18), krótko po 19.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych 10-letniego chłopca. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na ul. Duży Rynek zastali załogę pogotowia, udzielającą dziecku pomocy. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Świadkowie zdarzenia poinformowali policjantów, że kierowca, który potracił chłopca odjechał z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, dwaj mężczyźni, widzący wypadek, pojechali za sprawcą i spisali numery rejestracyjne jego pojazdu. Świadkowie podali policjantom numery rejestracyjne i markę, a ci szybko ustalili właściciela samochodu.

Niedługo po zdarzeniu funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 26-latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Od mieszkańca podbrodnickiej miejscowości pobrano krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie czeka na decyzję prokuratora.

Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia, bądź spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, 26-latkowi grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony