Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki pomocy dzielnicowych mężczyzna odzyskał zgubione 5 tys. zł

Data publikacji 20.09.2018

Pewien mężczyzna zgubił na jednej ze stacji paliw 5 tys. zł. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna ustalili, że prawdopodobnie podczas wysiadania z samochodu przy dystrybutorze, pieniądze wypadły właścicielowi z kieszeni. Pokrzywdzony odjechał ze stacji i dopiero po pewnym czasie zorientował się, że nie ma gotówki. Okazało się, że zgubione pieniądze przeznaczone były na opłaty urzędowe. Dzięki pomocy dzielnicowych mężczyzna odzyskał całą kwotę.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zaangażowali się w pomoc mężczyźnie, który zgubił 5 tys. zł. 34-latkowi gotówka wypadła w momencie, gdy tankował samochód na stacji benzynowej. Jechał do urzędu zrobić opłaty i w kieszeni miał zwitek banknotów w przeźroczystej koszulce na dokumenty. Dopiero po czasie zorientował się, że gotówka gdzieś mu wypadła. Mężczyzna od razu wrócił na stację benzynową. W rozmowie z obsługą dowiedział się, że obszar z dystrybutorami do tankowania objęty jest monitoringiem. Mając te informacje 34-latek o zdarzeniu powiadomił Policję.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna zajęli się sprawą i szybko ustalili do kogo należy samochód, którym ze stacji odjechał znalazca pieniędzy. Policjanci skontaktowali się z mężczyzną. Przyznał, że znalazł w tym dniu gotówkę, ale nie zgłosił tego faktu, bo spieszył się do mechanika. Policjanci zwrócili się do mężczyzny o zwrot gotówki. Przekazanie odbyło się już w komisariacie, z którego chwilę później wyszedł szczęśliwy właściciel zguby.

Dzięki szybkim ustaleniom wrocławskich dzielnicowych, pieniądze trafiły do właściciela jeszcze w tym samym dniu.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia rzeczy, która nie jest naszą własnością, należy możliwie jak najszybciej zgłosić się do najbliższej jednostki Policji bądź Biura Rzeczy Znalezionych w celu jej oddania.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony