Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał metodą "na wnuczka" - wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 21.09.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego w Jarosławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. 22-latek miał także związek z innymi podobnymi zdarzeniami, do których doszło w ostatnim czasie na terenie województwa podkarpackiego. Zatrzymany usłyszał zarzuty.

Jarosławscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Radymno, podejrzanego o oszustwa, do których doszło w ostatnim okresie na terenie powiatu jarosławskiego. Metodą „na wnuczka” wyłudzono od kilku seniorów ponad 100 tysięcy złotych.

Za każdym razem sposób działania oszusta wyglądał podobnie. Kobiety odbierały telefony. Nieznana im osoba informowała, że jest policjantem, a ich córka bądź wnuczka miały wypadek. Rozmówca oświadczał, że jeśli chcą, by osoba im najbliższa uniknęła problemów, muszą przekazać pieniądze. Niestety kobiety przekazały podstawionemu „kurierowi” znaczną kwotę pieniędzy oraz złoto. 

Policjanci przeanalizowali zebrane w tej sprawie materiały. Wytypowali oraz ustalili miejsce pobytu 22-latka i zatrzymali go. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie telefony komórkowe, karty sim oraz inne rzeczy służące do popełnienia przestępstw.

Mężczyzna typowany jest do innych podobnych zdarzeń, do których doszło w sierpniu i we wrześniu na terenie województwa podkarpackiego. Ofiarami zawsze były osoby starsze, a sprawca dzwonił na telefony stacjonarne.

22-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony