Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Dzielnicowy zebrał 5 ton (!) nakrętek na leczenie Oli i Wiktora. Chce pomóc także innych chorym dzieciom

Data publikacji 21.09.2018

Dzielnicowy z Białej Piskiej mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył drugą edycję zbierania nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie Oli i Wiktora z Pisza. Tym razem w akcję zaangażował się cały powiat piski. Finał przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. Zebrano prawie 5 ton nakrętek. Dzielnicowy nie spoczywa na laurach. Rozpoczyna kolejną edycję i zaprasza do współpracy.

We wrześniu minionego roku dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej - mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął drugą edycję akcji zbierania nakrętek. Zaangażował się cały powiat piski. Nakrętki zbierane były w przedszkolach, szkołach i w różnego rodzaju instytucjach. Pełne reklamówki przynosili do komisariatu także mieszkańcy. A wszystko to na szczytny cel, by pomóc chorym dzieciom.

W pierwszej edycji dzielnicowy zebrał 2,5 tony nakrętek. Był wówczas bardzo zadowolony, że udało się nazbierać aż tyle. Finał drugiej edycji akcji okazał się ogromnym zaskoczeniem. Nikt nie przypuszczał, że uda się nazbierać aż 5 ton nakrętek. A to wszystko dzięki ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie Oli i Wiktora z Pisza.

Jak mówi policjant odpowiedzialny za sukces akcji:

„Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą chorych dzieciom. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagają w realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo wszystkim dziękuję i zapraszam do kolejnej edycji.”

Mł. asp. Adam Trzonkowski ledwo skończył drugą edycję akcji, a już rozpoczyna trzecią. Tym razem chciałby pomóc innym dzieciom potrzebującym wsparcia. Stąd zwraca się do rodziców z powiatu piskiego, którzy mają chorą pociechę i prowadzą już zbiórkę nakrętek. Dzielnicowy bardzo chętnie wesprze ich w tym przedsięwzięciu.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z Adamem (504 750 341).

Policjant apeluje do mieszkańców i instytucji, by w dalszym ciągu zbierali nakrętki. Może tym razem uda się zebrać ich jeszcze więcej. Mile widziane będą także osoby, które zechcą pomóc dzielnicowemu w tym przedsięwzięciu.

Kolejny już raz trzymamy kciuki za Adama. Życzymy mu, by nie zabrakło mu charyzmy w realizacji tak wspaniałych przedsięwzięć.

(asz/tm)

  • Nakrętki zebrane przez mł. asp. Adama Trzonkowskiego
    Nakrętki zebrane przez mł. asp. Adama Trzonkowskiego
  • Samochód wykorzystywany do transportu nakrętek
    Samochód wykorzystywany do transportu nakrętek
  • Nakrętki zebrane przez mł. asp. Adama Trzonkowskiego
    Nakrętki zebrane przez mł. asp. Adama Trzonkowskiego
Powrót na górę strony