Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy dla podejrzanej o oszustwa i przywłaszczenie mienia

Data publikacji 25.09.2018

Policjanci z komisariatu w Trzebownisku zatrzymali podejrzaną o szereg oszustw i przywłaszczeń mienia podczas sprzedaży materiałów budowlanych. Zatrzymana prowadziła skład budowlany i nie wywiązała się lub realizowała tylko częściowo zamówienia na oferowane materiały budowlane. Łączą wartość strat policjanci oszacowali na niemal 500 tys. złotych. Na wiosek nadzorującego postępowanie prokuratura sąd zastosował wobec kobiety areszt tymczasowy.

 
Sygnały o nieprawidłowościach docierały do policjantów od początku września. Wkrótce do funkcjonariuszy z komisariatu w Trzebownisku i do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zaczęli się zgłaszać pokrzywdzeni. Z zawiadomień wynikało, że w firmie znajdującej się na terenie gminy, a zajmującej się sprzedażą materiałów budowlanych, zamawiali towar, którego mimo uregulowania należności nie otrzymywali. 
 
Początkowo chodziło o niepełne wywiązywanie się ze zobowiązań, gdyż firma realizowała tylko część zamówienia. Z czasem pojawili się pokrzywdzeni, których zamówienia w ogóle nie były realizowane. Straty poszczególnych pokrzywdzonych sięgały od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych znalazła się również inna firma. W wyniku nierzetelności kontrahenta poniosła straty przekraczające 100 tys. złotych. 
 
Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że proceder trwał od stycznia 2016 roku. Do września br. oszukane zostały 24 osoby fizyczne i jeden podmiot gospodarczy. Łączną sumę strat śledczy wyliczyli na ponad 495 tys. złotych. 
 
W piątek policjanci zatrzymali właścicielkę składu, 47-letnią mieszkankę powiatu rzeszowskiego. Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili jej 28 zarzutów oszustwa i przywłaszczenia pieniędzy przekazanych na poczet zamawianego towaru. Jednak do  policjantów zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni działalnością firmy. 
 
Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie wystąpił z wnioskiem do sądu o objecie podejrzanej aresztem tymczasowym. W sobotę Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o zastosowaniu wobec 47-latki 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. 
 
Policjanci pod nadzorem prokuratora nadal pracują nad wszechstronnym wyjaśnieniem tej sprawy.
Powrót na górę strony