Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci byli na czas i nie dopuścili do tragedii

Data publikacji 25.09.2018

St. sierż. Izabela Smogorzewska i sierż. sztab. Wojciech Piechnik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu – to dzięki ich zaangażowaniu i pracy nie doszło do tragedii. Na jednym z wiaduktów, 20-letni mieszkaniec miasta próbował odebrać sobie życie. Mężczyznę stojącego przy balustradzie mundurowi ściągnęli na chodnik i skutecznie przeszkodzili mu w jego próbie.

10 września, policjanci z ruchu drogowego – sierż. sztab. Wojciech Piechnik i st. sierż. Izabela Smogorzewska patrolowali ulice Opola. Po godzinie 12:00, dyżurny z komendy miejskiej otrzymał niepokojące zgłoszenie od kobiety. Informowała ona, że jej syn może chcieć popełnić samobójstwo na jednym z opolskich wiaduktów. Dyżurny od razu na miejsce skierował - będący w pobliżu - patrol ruchu drogowego.

Policjanci na miejscu zauważyli mężczyznę, który stał przy balustradzie mostu. Kiedy funkcjonariusze zaczęli do niego podchodzić, mężczyzna zaczął krzyczeć i próbował przeskoczyć przez barierkę. Ostatnie parę metrów policjanci pokonali już w biegu i zdążyli doskoczyć do mężczyzny.

Przez następnie parędziesiąt minut, do momentu przyjazdy karetki, funkcjonariusze uspokajali 20-latka. Już po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego, decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Prawdopodobnie dzięki szybkiej reakcji st. sierż. Izabeli Smogorzewskiej i sierż. sztab. Wojciecha Piechnika, 20-latkowi nic się nie stało, a jego życiu nic już nie zagraża.

  • Policjanci byli na czas i nie dopuścili do tragedii
  • Policjanci byli na czas i nie dopuścili do tragedii
  • Policjanci byli na czas i nie dopuścili do tragedii

Nagranie audio Policjanci byli na czas i nie dopuścili do tragedii

Pobierz plik Policjanci byli na czas i nie dopuścili do tragedii (format mp3 - rozmiar 1.09 MB)

Powrót na górę strony