Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

91-latek wyszedł z domu w kapciach. Skuteczne poszukiwania gorzowskiej Policji

Data publikacji 25.09.2018

Zaginionego, 91-letniego mieszkańca Gorzowa odnaleźli pół godziny po zgłoszeniu funkcjonariusze ruchu drogowego. Mężczyzna ubrał sweter oraz kurtkę na piżamę i w kapciach wyszedł nad ranem z domu. Rodzina nie mogła go odnaleźć, więc o pomoc zwrócili się do funkcjonariuszy.

91-letni mężczyzna około godziny 4 (25 września) ubrał sweter i kurtkę na piżamę i w kapciach wyszedł z domu. Jego brak rodzina zauważyła około 7. Przez kolejne dwie godziny najbliżsi próbowali odnaleźć starszego mężczyznę na własną rękę. Te poszukiwania jednak nie przyniosły rezultatu. Po godzinie 9 informacja o zaginięcie dotarła do oficera dyżurnego gorzowskiej jednostki. Policjant wiedział co w tej sytuacji zrobić.

Dyżurny zebrał niezbędne do poszukiwań informacje. Poranna, niska temperatura i wiek mężczyzny powodowały, że istniało realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Dlatego w rejon miejsca jego zamieszkania udało się kilka patroli. Policjanci sprawdzali nie tylko najbliższą okolicę. Część z nich pojechała do znajdujących się nieopodal miejscowości. W poszukiwania zaangażowani byli dzielnicowi, patrole interwencyjne, przewodnik z psem i funkcjonariusze ruchu drogowego.

Jeszcze przed godziną 10, czyli pół godziny po otrzymaniu sygnału o zaginięciu, skoordynowane działania przyniosły skutek. Patrol ruchu drogowego gorzowskiej komendy zauważył starszego mężczyznę przy drodze w Krasowcu. 91-latek mógł przejść nawet kilka kilometrów.

Po skutecznych poszukiwaniach, starszym mężczyzną zajęła się załoga pogotowia. 91-latek wrócił domu.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Powrót na górę strony