Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków i zlikwidowali dwie plantacje konopi

Policjanci z Polkowic zatrzymali 2 mężczyzn, u których znaleźli znaczne ilości narkotyków oraz zabezpieczyli uprawy konopi indyjskich w dwóch różnych lokalizacjach. Sąd na podstawie dowodów zgromadzonych przez funkcjonariuszy podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od pewnego czasu pracowali nad sprawą związaną ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. W wytypowanych mieszkaniach znaleźli 1368 gramów środków odurzających w postaci marihuany, kilka tabletek ecstasy oraz kilka porcji handlowych haszyszu i metaafetaminy.

Podczas dalszych działań związanych z tą sprawą "kryminalni" na terenie gminy Polkowice ujawnili dwie plantacje konopi indyjskich, które składały się z 127 krzewów. Łączna ilość zabezpieczonych roślin pozwoliłaby na wyprodukowanie blisko 14 tysięcy porcji handlowych marihuany. Hodowle zostały zabezpieczone i zlikwidowane. Policjanci oprócz środków odurzających zabezpieczyli również przedmioty i narzędzia służące do ich uprawy oraz późniejszego porcjowania.

W sprawie funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 29 i 31 lat. Przedstawiono im zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Ponadto młodszy z zatrzymanych odpowie za produkcję środków odurzających oraz ich udzielanie.

Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony