Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Legnicy zdobywcą Championatu Pracy Wodnej Fundacji „PSI RATOWNICY 2018”

Data publikacji 25.09.2018

Policjant z Legnicy ponownie triumfował w zawodach sportowych ratownictwa wodnego w ramach Championatu Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy. Zmagania pretendentów do tytułu odbyły się nad jeziorem kunickim. Sierżant Przemysław Janecki wraz ze swoją labradorką Tissaia de Vries, zajął I miejsce w kategorii zaawansowanej, zdobywając tym samym Championat drugi rok z rzędu. Niesamowity duet nie pozostawił konkurentom żadnych złudzeń.

W Kunicach koło Legnicy odbyły się ostatnie tegoroczne zwody w ratownictwie wodnym. Do zdobycia Championatu pretendowało 31 zawodników wraz ze swoimi psimi ratownikami. Wśród nich znalazł się sierżant Przemysław Janecki z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Ratownictwo wodne to jego życiowa pasja, którą zajmuje się poza służbą. W trakcie turnieju zawodnicy mieli do wykonania kilka zadań. Między innymi zanoszenie koła do tonącego w wodzie, klasyczna akcja ratownicza ratownika z psem, ratowanie przez psa osoby tonącej oraz ratowanie osób przytomnych i nieprzytomnych. Funkcjonariusz i jego pies, nie dali żadnych szans rywalom. Duet obronił zdobyty rok wcześniej tytuł Championa Pracy Wodnej Fundacji „Psi Ratownicy”, udowadniając tym, że w swojej klasie nie mają sobie równych.

Przemysław Janecki służy w Policji od 4 lat, natomiast ratownictwem wodnym z wykorzystaniem psów, zajmuje się już od lat 12. Jego sunia Tissaia de Vries, posiada certyfikat pracy wodnej IV klasy (najwyższej w Polsce) oraz jako jedyny pies w kraju zdobyła podwójny certyfikat MSWiA. Ich wodne treningi zaczynają się od Świąt Wielkanocnych i trwają nawet do listopada. Funkcjonariusz na ćwiczenia poświęca każdą wolną chwilę poza służbą. Jeszcze w tym roku zaczyna pracę z kolejnym psem. Labradorka Sheala de Tacarville także będzie trenowała pracę wodną. Zostanie również ukierunkowana na pracę węchową i wyszukiwanie konkretnych zapachów. Ponadto, nasz kolega jest zapalonym ratownikiem wodnym, płetwonurkiem (CMAS P1), sternikiem motorowodnym oraz stermotorzystą.

Sukcesów gratulujemy i trzymamy kciuki za następne!

KWP Wrocław / mag

  • Pies płynący obok koła ratunkowego
  • Policjant i pies w trakcie biegu
  • Pies skaczący do wody z pontonu
  • Pies i ratownik w wodzie
  • Pies skacze do wody
  • Policjant ratownik i jego pies pozują z nagrodami
Powrót na górę strony