Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Puławy: Policjantka z Puław Mistrzynią Świata Masters i rekordzistką Polski

Data publikacji 26.09.2018

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka – st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Policjantka z puławskiej komendy, st. sierż. Danuta Woszczek, na co dzień zajmująca się sprawami dzieci i młodzieży wiele razy udowodniła, że służba i liczne obowiązki nie muszą kolidować z pasją. Mając w perspektywie uczestnictwo w mistrzostwach, konsekwentnie i w pocie czoła przygotowywała się do startu.

We wrześniu przyszedł czas, aby przekonać się czy wielomiesięczne treningi przyniosą oczekiwiany rezultat. W tym roku, Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce odbyły się w Maladze, w Hiszpanii. Nasza Koleżanka, po wyjątkowo pasjonującej walce z reprezentantką Hiszpanii Samirą Mhamdi sięgnęła po najwyższe trofeum zdobywając Mistrzostwo Świata w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Jednocześnie, swym wynikiem ustanowiła rekord Polski. Brązowy medal zdobyła reprezentantka Włoch Sonia Maria Conceicao Lopes.

Tegoroczne zwycięstwo jest potwierdzeniem tego, że Danuta Woszczek jest najlepsza. Przypominamy, w ubiegłym roku została Mistrzynią Europy w biegu na 2000 m z przeszkodami, a trzy lata temu sięgnęła po tytuł mistrzowski podczas Mistrzostw Świata Masters w Perth w Australii.

Danusiu – serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia !

E.R.K

Powrót na górę strony