Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni funkcjonariusze dołączyli do grona dawców szpiku

Data publikacji 26.09.2018

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, IPA Wrocław, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP we Wrocławiu wspólnie z Fundacją DKMS zorganizowały akcję pn. „Zostań dawcą szpiku – to nie boli”. Funkcjonariusze już po raz kolejny czynnie włączyli się w tego typu działania, ponieważ jak wszyscy wiemy dla wielu osób chorych na nowotwory krwi, pomoc dawców jest jedyną szansą na życie. Policjanci w razie potrzeby zawsze są w gotowości by pomagać innym, a i tym razem nie zawiedli. Blisko 20 nowych funkcjonariuszy dołączyło do grona dawców szpiku.

Przez cały dzień do siedziby Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, mieszczącej się przy ul. Sołtysowickiej 21, przyjeżdżali policjanci ze wszystkich pionów i wydziałów oraz pracownicy cywilni, dla których życie innych osób nie jest obojętne.

Policjanci otrzymywali szereg ważnych informacji związanych z akcją oraz dowiadywali się, jak przebiegają procedury związane z wypełnieniem arkuszy i późniejszym pobraniem próbek materiału biologicznego. Każdy zadeklarował chęć stania się potencjalnym dawcą komórek krwiotwórczych i macierzystych. Za pomocą specjalnych szpatułek pobierano próbki z wewnętrznej strony policzków funkcjonariuszy.

Wielu policjantów jest na stałe zarejestrowanych jako potencjalni dawcy. Niektórzy z nich oddali już swoje komórki dla potrzebujących.

Dla wielu chorych jest to jedyna szansa na życie. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy – „bliźniaka genetycznego” dla pacjenta jest bardzo trudne. Jednak im więcej osób zdecyduje się by nim zostać, tym większa będzie szansa na uratowanie życia osób chorych na nowotwory krwi.

Należy również pamiętać, że każdy z nas sam może kiedyś okazać się potencjalnym potrzebującym.

Policjanci w razie potrzeby są zawsze w gotowości by pomagać innym, a i tym razem nie zawiedli. Blisko 20 nowych funkcjonariuszy dołączyło do grona dawców szpiku.

 

(KWP Wrocław / aj)

  • Kolejni funkcjonariusze dołączyli do grona dawców szpiku
  • Policjanci dołączają do grona dawców szpiku.
  • Balony z napisem "Zostań dawcą szpiku".
  • Funkcjonariusze chcą zostać dawcami szpiku.
Powrót na górę strony