Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójcy zatrzymani

Data publikacji 18.04.2006

Zabójcy 46. letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 19 marca w Siemianowicach Śląskich zostali zatrzymani. Śmierć ofiary była skutkiem ciężkiego pobicia, motywem rozliczenia finansowe. Policjanci ustalili, że w dniu zabójstwa mężczyźni dotkliwie pobili również dwie kobiety używając min. tłuczka do mięsa. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu na okres 3 miesięcy.

19 marca w Siemianowicach Śląskich spod topniejącego śniegu wyłoniły się zwłoki nieznanego mężczyzny. Na ciele widoczne były ślady obrażeń, jednak na tamtą chwilę trudno było określić czas i przyczynę śmierci. Następnego dnia ustalono tożsamość zmarłego, którym okazał się 46-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Okazało się również, że prawdopodobną przyczyną jego śmierci było pobicie, w wyniku którego doznał ciężkich obrażeń.

Policjanci pracujący nad tą sprawą odtworzyli ostatnie godziny życia ofiary. Okazało się, że 17 marca br. 46-latek przebywał w towarzystwie dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z jego zabójstwem. Jak wstępnie ustalono, motywem przestępstwa mogły być rozliczenia finansowe. Sprawcy pozbyli się ciała następnego dnia porzucając je w zaspie śnieżnej. W dniu zabójstwa mężczyźni dotkliwie pobili również dwie kobiety używając min. tłuczka do mięsa. Oprawcy zostali już zatrzymani. Jeden z nich wpadł w ręce policjantów 21 marca natomiast drugi został ujęty 13 kwietnia. Obu przedstawiono zarzuty zabójstwa i pobicia. Decyzją sądu zatrzymani trafili do aresztu na okres 3 miesięcy.
Powrót na górę strony