Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z celnikami zlikwidowali nielegalny magazyn z automatami do gier hazardowych

Data publikacji 27.09.2018

Krakowscy policjanci nie ustają w walce z nielegalnym biznesem hazardowym.  Doskonałe rozpoznanie środowiska amatorów „jednorękich bandytów” oraz przeprowadzane wspólnie z celnikami akcje, skutkują likwidacją kolejnych magazynów i salonów gier, działających niezgodnie z obowiązującą ustawą.

20 września br. kryminalni Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Krakowie ujawnili miejsce magazynowania automatów  do gier hazardowych bez wymaganego urzędowego sprawdzenia oraz bez nałożenia  wymaganych urzędowych zamknięć.

Podczas akcji zabezpieczonych zostało 50 maszyn do gier hazardowych oraz dokumenty i rzeczy, stanowiące materiał dowodowy w tej sprawie. Ponadto funkcjonariusze przesłuchali wszystkie osoby przebywające w tym czasie w obiekcie, a 19-letniemu najemcy nielegalnego magazynu  przedstawili  zarzut posiadania automatów do gier hazardowych. Organizatorowi gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego oraz szkodliwego społecznie procederu.

(KWP Kraków)

Powrót na górę strony