Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biłgoraj: W drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego motocyklistę

Data publikacji 27.09.2018

Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie 50 letni motocyklista, którego w drodze na służbę zatrzymał policjant z biłgorajskiej jednostki. Mężczyzna jechał „wężykiem”, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, a na końcu uderzył w znak drogowy. Policjant zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce patrol. Teraz 50 latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Wczoraj policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego biłgorajskiej komendy st.sierż. Tomasz Iwaniec około godziny 21:45 jechał na służbę. W pewnym momencie na trasie Korczów-Biłgoraj zauważył motocyklistę, który jechał „wężykiem”, zjeżdżał na przeciwny pas jezdni.  Z kolei będąc na skrzyżowaniu ul. Krzeszowskiej  i Jana Pawła II przejechał na czerwonym świetle, po czym zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy.

Policjant natychmiast wybiegł z samochodu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił motocykliście dalszą jazdę. O zaistniałym zdarzeniu poinformował dyżurnego.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że motocyklem m-ki Dniepr kierował 50 latek z Biłgoraja. Jak wykazało policyjne badanie alkomatem, miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 50 latkowi zgodnie z prawem grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

JK
 

Powrót na górę strony