Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie z niemieckiej ambasady dla raciąskich policjantów

Data publikacji 27.09.2018

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Raciążu wpłynęło podziękowanie z Ambasady Republiki Federalnej Niemiec za pomoc jakiej pogryzionemu przez psa na terenie Polski obywatelowi Niemiec udzielili raciąscy policjanci.

W minione wakacje pan Herald, obywatel Niemiec podróżował po Polsce rowerem. Przejeżdżał również przez teren gm. Raciąż. Niestety w jednej z miejscowości na terenie tej gminy, w czasie wyprzedzania stada krów, przy których biegały psy doszło do przykrego incydentu. Rowerzysta został ugryziony w łydkę przez jednego z czworonogów. Z uwagi na barierę językową, pan Herald nie był w stanie porozumieć się z właścicielem psa. Mężczyzna ten odszedł nie udzielając żadnej pomocy poszkodowanemu obcokrajowcowi. Obywatel Niemiec uzyskał pomoc lekarką w Raciążu, a następnie w Warszawie, a po kilku dniach wrócił do swojego kraju.

W związku z kłopotami zdrowotnymi związanymi z ugryzieniem i nie gojącej się rany, pan Herald za pośrednictwem Ambasady Republiki Federalnej Niemiec mieszczącej się w Warszawie, zwrócił się o pomoc do raciąskich policjantów. Uzyskanie informacji dotyczących psa było bardzo istotne do ustalenia przebiegu dalszego leczenia poszkodowanego.

Komendant Komisariatu Policji w Raciążu osobiście zaangażował się w tą sprawę. Ustalenie właściciela czworonoga biorącego udział w zdarzeniu, a także uzyskanie niezbędnej dokumentacji medycznej od lekarza weterynarii, zajęło mundurowym zaledwie kilka dni. Wszystkie zebrane dokumenty i ustalenia od razu przekazane zostały do niemieckiej ambasady.

W związku z tak sprawnym działaniem raciąskich policjantów, ze strony niemieckiej, na ręce Komendanta Komisariatu, wpłynęły dla funkcjonariuszy słowa uznania:

„… Pana wkład i zdolność do uzyskania informacji, a także nad wyraz szybki wynik badań zrobiły na nas tutaj bardzo duże wrażenie. W tym nie całkiem codziennym przypadku pomógł Pan bardzo nam, ale przede wszystkim poszkodowanemu. Bardzo proszę przekazać moje podziękowania również wszystkim uczestniczącym w tym przypadku współpracownikom… Pana gotowość do współpracy zachowamy w bardzo dobrej pamięci”.

Takie podziękowania, słowa uznania zawsze dają funkcjonariuszom poczucie dobrze wykonanej pracy, spełnionego obowiązku. Motywują też do dalszej wytężonej pracy na rzecz bezpieczeństwa obywateli naszego kraju ale również obcokrajowców. Serdecznie dziękujemy.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/AC

Powrót na górę strony