Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Ćwiczenia dowódczo-sztabowe bialskich policjantów

Data publikacji 27.09.2018

Wczoraj właściciel kantoru poinformował telefonicznie dyżurnego komisariatu w Wisznicach o napadzie i kradzieży 30 tys. złotych. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sławatycze, a sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Za przestępcami wyruszył policyjny pościg. Był to o na szczęście jedynie scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych, które przeprowadzili wczoraj bialscy policjanci. Ich celem było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

     Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 10:00, gdy policjanci komisariatu w Wisznicach otrzymali informację o napadzie na kantor w Sławatyczach. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 30 tys. złotych. Po tym sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki Fiat.  Informacje na temat zdarzenia przekazane zostały natychmiast dyżurnemu bialskiej komendy.

 

   W ramach prowadzonych ćwiczeń na terenie powiatu bialskiego prowadzone były działania pościgowo-blokadowe. W miejscowościach Terespol oraz Janów Podlaski wystawione zostały posterunki kontrolno-blokadowe. Natomiast w miejscowości Pratulin funkcjonariusze wystawili posterunek kontrolno-blokadowy z wykorzystaniem pojazdów służbowych oraz kolczatki drogowej. To tam właśnie sprawcy zostali zatrzymani.

   Ćwiczenia miały na celu m.in. doskonalenie umiejętności współdziałania oraz reagowania funkcjonariuszy w sytuacjach kryzysowych jak też doskonalenie umiejętności  dowódców w działaniu zespołowym oraz planowaniu i prowadzeniu operacji i zabezpieczenia działań.

   Wczorajsze szkolenie z pewnością przełoży się na profesjonalne działanie w trakcie rzeczywistych zagrożeń, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

B.S-P

Powrót na górę strony