Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Nowi funkcjonariusze i nowe radiowozy w lubelskim garnizonie Policji

Data publikacji 27.09.2018

34 nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiego garnizonu Policji. Słowa policyjnej roty stróże prawa wypowiedzieli dziś podczas uroczystego ślubowania. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc. Podczas uroczystości policjantom z komend miejskich i powiatowych przekazane zostały kluczki do 11 nowych radiowozów.

Uroczystość ślubowania odbyła się dzisiaj o godz. 11:00 na placu przed budynkiem KWP w Lublinie.  W szeregi lubelskiego garnizonu Policji wstąpiło 34 nowych funkcjonariuszy, którzy podczas apelu wypowiedzieli słowa policyjnej roty. Policjantki i policjantów powitał w naszych szeregach insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali już legitymacje służbowe, a wkrótce wyjadą na kilkumiesięczny kurs podstawowy.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 27 mężczyzn i 7 kobiet. Ubiegając się o przyjęcie do służby w Policji, kandydaci musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Po powrocie z policyjnej szkoły, policjanci zasilą szeregi komend w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Hrubieszowie, Lubartowie, Łukowie, Parczewie,  Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku oraz KWP w Lublinie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.61 MB)

 

To już piąty w tym roku nabór funkcjonariuszy w szeregi lubelskiego garnizonu. Łącznie do służby przyjętych zostało w tym roku 130 funkcjonariuszy. Na tym jednak nie koniec, ponieważ planowane są kolejne przyjęcia, które przewidziano na listopad i grudzień.

Dzisiejsza uroczystość stanowiła również okazję do przekazania funkcjonariuszom lubelskiego garnizonu 11 nowych radiowozów. Dziesięć z nich to samochody osobowe marki Kia Ceed, kolejny to samochód terenowy marki Ford Ranger wraz z łodzią.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.29 MB)

 

Nowe radiowozy zostały poświęcone przez kapelanów Policji. Następnie kluczyki do radiowozów wręczył użytkownikom Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie w asyście swoich zastępców.

Pojazdy marki Kia Ceed zostaną przekazane do komend w Białej Podlaskiej, Opolu Lubelskim, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Janowie Lubelskim, Świdniku, Hrubieszowie i Radzyniu Podlaskim. Do komendy w Opolu lubelskim trafi również terenowy ford z łodzią.

W tym roku nasz garnizon pozyskał łącznie 27 pojazdów. Wśród nich są m.in.  samochody marki BMW, którymi jeżdżą policjanci ruchu drogowego.

Na ten rok planujemy pozyskanie jeszcze 32 pojazdów. Łącznie w 2018 roku nowy tabor będzie liczył 59  służbowych pojazdów. Z kolei w ubiegłym roku pozyskaliśmy 66 pojazdów na łączną kwotę ponad 6 milionów zł.

A.K.

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości ślubowania policjantów.

Powrót na górę strony