Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

By było bezpiecznie - spotkanie z władzami Politechniki Opolskiej

Data publikacji 28.09.2018

P. o. Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski spotkał z rektorem Politechniki Opolskiej prof. Markiem Tukiendorfem. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa studentów i pracowników uczelni w nowym roku akademickim. Już wkrótce zostanie podpisana formalna umowa.

Często o Opolu mówi się, że jest to miasto studentów. Żacy przyjeżdżają do nas nie tylko z Polski. Na opolskich uczelniach kształcą się młodzi ludzie z różnych stron świata. Te osoby widoczne są nie tylko w murach uczelni, ale również na ulicach miasta. Dlatego chcemy pokazać je z jak najlepszej strony.

Jak podkreślił podinsp. Drozdowski rolą opolskich policjantów jest to, aby każda osoba czuła się u nas bezpiecznie i komfortowo. I nie jest ważne, czy przyjechała tu na kilka dni, czy może na całe życie. Już wkrótce ma zostać podpisana oficjalna umowa, a obie strony zapowiadają dalszą współpracę. Dotyczyć ona ma m.in. zabezpieczenia imprez, które odbywają się na terenie uczelni, podejmowania interwencji policyjnych oraz sposobów powiadamiania i wzajemnej komunikacji.

Powrót na górę strony