Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wracając ze służby pomógł dwóm starszym osobom leżącym na poboczu drogi

Do Komisariatu Policji w Głuszycy kilka dni temu zgłosiła się mieszkanka Nowej Rudy, przynosząc ze sobą pisemne podziękowania dla policjanta z tej jednostki. W liście swym kobieta chwali funkcjonariusza za profesjonalne udzielenie pomocy przedmedycznej dwóm poszkodowanym starszym osobom leżącym na poboczu drogi, którymi nikt się nie zainteresował i nie chciał im pomóc. Gratulujemy policjantowi właściwej postawy, tym bardziej, że działał w czasie wolnym od służby.

St. post. Zdzisław Tomala to policjant z Komisariatu Policji w Głuszycy. Wracając w poprzedni czwartek po południu z zaplanowanej służby z Wałbrzycha do miejsca zamieszkania, zauważył kobietę i mężczyznę leżących na drodze w miejscowości Świerki w gminie Nowa Ruda w powiecie kłodzkim. Funkcjonariusz wiedział, że należy jak najszybciej zareagować, zagwarantować bezpieczeństwo sobie oraz obu osobom poszkodowanym, zobaczyć czy osoby te żyją, a także udzielić im pomocy przedmedycznej.

Policjant wyciągnął z samochodu kamizelkę odblaskową, sprawdził czynności życiowe pieszych, ułożył starszą kobietę, która zasłabła w pozycji bezpiecznej, a następnie rozpytał zakrwawionego mężczyznę o okoliczności zdarzenia. Okazało się, że gdy oboje wracali z zakupów, kobieta straciła przytomność, a będący z nią mężczyzna - także w sędziwym wieku - gdy chciał jej pomóc, przewrócił się na drogę uderzając głową o podłoże. Policjant zdzwonił po Zespół Ratownictwa Medycznego i oczekiwał do jego przyjazdu z poszkodowanymi.

Dzień później st. post Zdzisław Tomala otrzymał list pochwalny od mieszkanki Nowej Rudy, która w pozytywnych słowach opisuje jego zaangażowanie przy udzielaniu pomocy starszym ludziom. My prezentujemy jego treść oraz oczywiście gratulujemy funkcjonariuszowi właściwej postawy. Przypominamy także, że każdy z nas jest zobowiązany do udzielenia pomocy w takich przypadkach.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony