Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nietrzeźwy kandydat na kierowcę usłyszał zarzut

Data publikacji 28.09.2018

Szczecińscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kandydata na kierowcę, który zgłosił się na egzamin na prawo jazdy będąc pod wpływem alkoholu. Tym razem 42-letni obywatel Niemiec usłyszał wyrok - zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata i 1000 złotych grzywny oraz 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Scenariusz tego zdarzenia był niemal identyczny jak ostatnim razem. Jak ustalili funkcjonariusze, do szczecińskiego WORD-u zgłosił się, 42-latek z Niemiec, który zgodnie z terminem egzaminu państwowego praktycznego miał  uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami na kat. B. W trakcie egzaminu kandydat na kierowcę prawidłowo wykonał na placu manewrowym jazdę po łuku i inne manewry, po czym miał wyjechać na część praktyczną po ulicach miasta.

Egzaminator zwrócił jednak uwagę na dziwne zachowanie kierującego, które mogło świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Postanowił powiadomić policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ze szczecińskiej drogówki poddali badaniom obywatela Niemiec na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się że egzaminowany jest w stanie nietrzeźwości. Wynik to prawie 1 promil alkoholu w organizmie.

W związku z tym mężczyznę nie dopuszczono do kontynuowania dalszej części praktycznej tj. jazdy w ruchu miejskim i przerwano egzamin z wynikiem negatywnym. Obywatel Niemiec został zatrzymany i przetransportowany do KP Szczecin nad Odrą, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Po wytrzeźwieniu  policjanci z KP Szczecin nad Odrą przedstawili 42-latkowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wydał wyrok w trybie przyspieszonym. Obywatel Niemiec przez najbliższe trzy lata ma zakaz prowadzenia pojazdów. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych i 5.000 na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony