Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym trafił w ręce policjantów chwilę po tym jak wrócił do kraju

Data publikacji 30.09.2018

Policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który ledwo zdążył się wypakować po przyjeździe do Polski. Funkcjonariusze mając informację o jego powrocie do domu natychmiast podjęli skuteczne działania. Został zatrzymany pod domem, gdy kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie stosował się też do wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze realizując informacje operacyjne ustalili, że ukrywający się od dłuższego czasu boguszowianin jest właśnie przy ul. Browarnej. Pomimo,że mieli wolne od służby wiedzieli, że w tym momencie liczy się każda sekunda, gdyż mężczyzna zrobi wszystko, aby nie dać się zatrzymać. Okazało się, że 42-latek ledwo zdążył się wypakować po powrocie z Niemiec do Polski, a jeszcze tego samego dnia dzięki szybkim działaniom policjantów trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wielokrotne niestosowanie się do zakazu sądowego. W momencie zatrzymania także jechał samochodem pod wpływem alkoholu, mając blisko 3 promile w organizmie i po raz kolejny nie zastosował się do sądowego zakazu.

Za popełnione wcześniej przestępstwa 42-letni boguszowianin trafił już do aresztu śledczego, skąd przewieziony zostanie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok. Dodatkowo za popełnienie kolejnych czynów mężczyźnie grozi kara pozbawiania wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony