Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Pijany uciekał przed policją

Data publikacji 30.09.2018

38-latek kierujący pojazdem marki Kia na ul. Chodźki nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za tym autem. Uciekający kierowca poruszał się z dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Na ul. Harnasie kierujący zatrzymał się i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po terenie parkingu hipermarketu przy ul. Chodźki jeździ samochodem marki Kia prawdopodobnie pijany mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Mundurowi zauważyli wyjeżdżający z parkingu opisany pojazd. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący jednak zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za autem, które poruszało się z bardzo dużą prędkością, czym stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym. Następnie na ul. Harnasie uciekające auto zatrzymało się i kierowca kontynuował ucieczkę pieszo a kluczyki wyrzucił na trawnik.  Mundurowi zatrzymali go po kilkudziesięciu metrach. Uciekinierem okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że powodem ucieczki było to, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Teraz 38-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem. Zgodnie z przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony