Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Mistrzostwa CBŚP w Biegu Przełajowym odbyły się w Juracie

Data publikacji 01.10.2018

Piękna i słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom na trasie IV mistrzostw Centralnego Biura Śledczego Policji w Biegu Przełajowym. Zawody miały miejsce na półwyspie Helskim, w Juracie. W imprezie wzięło udział 99 funkcjonariuszy i pracowników CBŚP. Biegi odbyły się na dystansach 5 i 10 km. Wśród mężczyzn zwyciężyli policjanci Zarządu I, wśród kobiet funkcjonariuszki Zarządu w Rzeszowie i Opolu. Nagrody zwycięzcom wręczył Komendant CBŚP nadinsp. Kamil Bracha w towarzystwie swoich zastępców.

Na dystansie 5 km pierwsze dwa miejsca zajęli policjanci Zarządu I, a trzecie funkcjonariusz Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej. Wśród kobiet najlepszą na tym dystansie okazała się policjantka z Zarządu w Rzeszowie, drugie miejsce zajęła przedstawicielka Wydziału Kadr i Szkolenia, a trzecie nagrodzone miejsce zajęła funkcjonariuszka z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim.

W biegu na 10 km także dwa pierwsze miejsca zajęli policjanci Zarządu I, a trzecie policjant z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej CBŚP. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce na tym dystansie zajęła policjantka Zarządu w Opolu, drugie reprezentantka Zarządu w Poznaniu CBŚP, a trzecie przedstawicielka Zarządu w Bydgoszczy CBŚP.

Trasa obydwu biegów została wyznaczona częściowo po utwardzonej nawierzchni, ale również w terenie leśnym oraz po plaży, wzdłuż Morza Bałtyckiego. Zróżnicowanie terenu wymagało od uczestników wytężonego wysiłku fizycznego. Zwycięzcy biegów przyznali, że były one bardzo wymagające, szczególnie jeśli chodzi o teren piaszczysty, który stanowił część trasy.

Zawody są organizowane w celu propagowania aktywnego stylu życia, utrzymania sprawności fizycznej, a także integracji. Szczególne podziękowania należą się organizatorom IV Mistrzostw CBŚP w Biegu Przełajowym, Wydziałowi Wsparcia Logistycznego CBŚP i Wydziałowi Prezydialnemu CBŚP, za wspaniałą organizację i atmosferę w trakcie całej imprezy. Nagrody wręczył Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Kamil Bracha w towarzystwie swoich zastępców: insp. Adama Cieślaka, insp. Pawła Półtorzyckiego i insp. Mariusza Kudeli.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Powrót na górę strony