Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali seniora

Data publikacji 02.10.2018

Dzielnicowi z Rawicza podejmując decyzje o wyważeniu drzwi, uratowali życie 68-latka. Schorowany mężczyzna od dwóch dni leżał "uwięziony" we własnym mieszaniu.

23 września br. dzielnicowy mł. asp. Roman Niwczyk odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki Melanowa. Kobieta oświadczyła, że jest sąsiadką 68-letniego mężczyzny, którego nie widziała od dwóch dni. Nadmieniła, że ma wrażenie, że za ścianą jego mieszkania słyszy jakieś niepokojące jęki. Kobieta próbowała dostać się do środka jednak bez powodzenia. Czując bezsilność, poprosiła o pomoc dzielnicowego.

Policjanci mł. asp. Roman Niwczyk i asp. sztab. Sylwester Sarbinowski, którzy przybyli na miejsce, potwierdzili, że na pukanie do drzwi nikt nie reaguje. Jednak z wewnątrz słyszeli nietypowe odgłosy. Funkcjonariusze zdecydowali, że siłowo otworzą zamknięte pomieszczenie. Kiedy dostali się do środka, zauważyli na podłodze przytomnego, lecz leżącego nieruchomo mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pomocy i na miejsce wezwali zespół pogotowia ratunkowego.

Jak się okazało, decyzja policjantów o wyważeniu drzwi była słuszna, gdyż zastany na podłodze 68-latek leżał tam od dwóch dni, ponieważ stan zdrowia nie pozwolił mu się ruszyć, ani wezwać pomocy. Dzięki prawidłowej postawie dzielnicowych, 68-latek wraca do zdrowia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony