Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny wideorejestrator sprawdza się w dyscyplinowaniu piratów drogowych

Data publikacji 02.10.2018

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Dzięki temu udało się przerwać kolejną niebezpieczną jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy. Jego auto w miejscowości miało na liczniku ponad 120 kilometrów na godzinę. Niebezpieczna jazda została w porę przerwana przez policjantów z drogówki i zarejestrowana przez kamerę zamontowaną w radiowozie.

Jak niebezpieczna może okazać się brawura z kierownicą przekonujemy się nieustannie. Większość wypadków drogowych to efekt nadmiernej prędkości i jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze. Jeśli bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości ma miejsce w terenie zabudowanym, to niebezpieczeństwo jest o wiele większe. Dlatego mundurowi wiele uwagi poświęcają właśnie na dyscyplinowaniu kierowców, którzy nie stosują się do wspomnianych przepisów. Kierowca jadący przez miejscowość z prędkością większą o ponad kilkadziesiąt kilometrów na godzinę, to potencjalne zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, których przecież w terenie zabudowanym nie brakuje. Nie może więc być mowy o taryfie ulgowej dla zachowania takich osób.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom w jakie policjanci są wyposażeni, dyscyplinowanie piratów drogowych jest o wiele skuteczniejsze. Przekonał się o tym 30-letni kierowca audi, który pędził w Górkach Noteckich w powiecie strzelecko-drezdeneckim zdecydowanie ponad 100 kilometrów na godzinę. Kiedy mundurowi w nieoznakowanym radiowozie z rejestratorem dokonali pomiaru prędkości, okazało się, że jest to ponad 120 kilometrów na godzinę.

Kontrola drogowa, a przede wszystkim nieodpowiedzialna jazda zakończyła się dla 30-letniego kierowcy mandatem w kwocie 500 złotych i 10 punktami karnymi. Konsekwencje jakie poniósł, to również zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. 30-latek nawet nie próbował tłumaczyć swojego zachowania na drodze, choć policjanci w podobnych przypadkach słyszeli już różne, dziwne próby wytłumaczenia przez kierowców niebezpiecznego zachowania na drodze. Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki tylko od początku 2018 roku zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym w niemal 100 przypadkach.

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.57 MB)

Powrót na górę strony