Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SŁUŻYĆ - TO OFIAROWAĆ SIEBIE DLA INNYCH. ŚLUBOWALI NA SZTANDAR

Data publikacji 02.10.2018

Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. We wtorek (2 października) 25 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Wśród 25 nowo przyjętych policjantów jest 9 kobiet. To policjanci, którzy po szkoleniu podstawowym trafią do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Wschowie, Żar oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. Słowa przysięgi wypowiadali z dumą, ale i z dużym wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń.

Uroczystość odbyła się w obecności Dyrektora Generalnego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Pana Romana Sondeja, który reprezentował Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczaka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Heleny Michalak i Jej Zastępców, Kapelana Lubuskiej Policji- księdza kanonika Jerzego Piaseckiego, kadry kierowniczej garnizonu lubuskiego oraz rodzin nowo przyjętych policjantów. Szefowa lubuskich stróżów prawa nadinsp. Helena Michalak zwróciła się do policyjnych adeptów słowami: „Każdy z Was, wypowiadając już za chwilę, słowa Roty przypieczętuje podjęcie życiowego wyboru – służby na rzecz drugiego człowieka. Pełnijcie ją tak, aby nie zawieść pokładanych w Was nadziei oraz zasłużyć na szacunek społeczeństwa i przełożonych. Jestem przekonana, że kierując się uczciwością, odwagą i ofiarnością będziecie wzmacniać, rozwijać i aktywnie współtworzyć nasze szeregi”.

Łącznie w tym roku w szeregi Lubuskiej Policji wstąpiło już blisko 80 policjantów. Kolejni zrobią to w grudniu. Swą przygodę z Policją rozpoczną jednak od kilkumiesięcznego szkolenia podstawowego w Pile, które przygotuje ich do właściwego pełnienia służby. Gratulujemy i życzymy powodzenia !

Ale wtorkowe uroczystości to także dwa inne, niesłychanie istotne dla Lubuskiej Policji wydarzenia. Pierwsze to moment wręczenia Policyjnej Odznaki Sprawności Fizycznej sierż. Malwinie Mazur, policjantce Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. To wyjątkowe wyróżnienie jest przyznawane funkcjonariuszom, którzy uprawiając różnorodne dyscypliny sportowe zdobywają medale na największych międzynarodowych imprezach i biją światowe rekordy, łącząc codzienną służbę z intensywnymi treningami. Sierż. Malwina Mazur służbę w Policji pełni od grudnia 2013 r. W piłkę nożną gra od 20 lat, jest wychowanką kobiecej drużyny piłkarskiej Stilon Gorzów. Obecnie wchodzi w skład piłkarskiej reprezentacji Komendy Głównej Policji kobiet. Do największych jej osiągnięć zdobytych z drużyną należy między innymi Mistrzostwo Świata w Piłce Nożnej Kobiet zdobyte podczas Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych, rozgrywanego na Majorce !

Podczas dzisiejszej ceremonii ślubowania po raz ostatni funkcję dowódcy uroczystości pełnił mł. insp. Sławomir Łukaszewicz. Za kilka dni po 28 latach służby w Policji Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. odejdzie na zasłużoną emeryturę. Dla człowieka pełnego energii i zawodowej pasji to wyjątkowy i ważny moment w życiu. Oczywiście z uwagi na szacunek dla tak ważnej dla Lubuskiej Policji postaci, estymę, jaką się cieszył wśród policjantów regionu, nie podsumujemy Jego dokonań tylko w kliku dzisiejszych wersach. W najbliższych dniach pojawi się komunikat poświęcony wyjątkowej służbie mł. insp. Sławomira Łukaszewicza. Dziękujemy Dowódco!

Opracował tekst i foto: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

video: st. sierż.  Mateusz Sławek

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja