Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Amatorzy” aut dostawczych trafili do aresztu na 3 miesiące

Data publikacji 02.10.2018

Na 3 miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy ukradli dwa samochody dostawcze, a trzeciego próbowali ukraść. Ich plany pokrzyżowali bydgoscy kryminalni, którzy zatrzymali ich w momencie włamania do pojazdu. Policjanci ustalają czy zatrzymani mają związek również z innymi tego rodzaju przestępstwami.

Od drugiej połowy sierpnia 2018 roku bydgoscy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży pojazdu dostawczego z terenu firmy w jednej z podbydgoskich miejscowości. Wówczas łupem złodzieja padło auto warte 60 tysięcy złotych. Dokładnie miesiąc później skradziono kolejny pojazd tej marki w innej miejscowości powiatu bydgoskiego. Tym razem pokrzywdzony oszacował straty na 65 tysięcy złotych.

Finał tych spraw nastąpił w miniony piątek (28.09.18). Tego dnia około 20:30 uwagę kryminalnych, patrolujących ulice naszego miasta, zwróciło dwóch mężczyzn dziwnie zachowujących się nieopodal kolejnego tego typu samochodu zaparkowanego przy ul. Ujejskiego w Bydgoszczy. Na dodatek jeden z podejrzanych miał ze sobą klucz tzw. „łamak”. Policjanci widzieli jak mężczyźni podchodzą do auta, coś przy nim robią po czym odchodzą, by moment później znów podejść. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Byli przekonani, że osoby te próbują ukraść pojazd. Postanowili ich wylegitymować. Szybko okazało się, że się nie mylili. 47 i jego o 3 lata starszy wspólnik nie potrafili wyjaśnić co robią czy samochodzie, ani do kogo on należy. Ponadto policjanci ujawnili przy nich inne przedmioty i urządzenia służące do popełniania tego rodzaju przestępstw. Mieszkańcy powiatów żnińskiego oraz gnieźnieńskiego zostali zatrzymani. Ponadto przeprowadzone w ich miejscach zamieszkania przeszukania pozwoliły zabezpieczyć kolejne dowody świadczące o prowadzonym przez nich przestępczym procederze.

Na chwilę obecną bydgoscy kryminalni udowodnili im łącznie trzy tego rodzaju czyny na łączną kwotę niemal 180 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów skradzionych na terenie powiatu bydgoskiego oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu w Bydgoszczy.

Jak zapewniają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy. Jednak zgromadzony już materiał dowodowy pozwolił na skierowanie, za pośrednictwem prokuratora, wniosku do sądu o zastosowanie wobec 47 i 50-latka środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą przychylił się do wniosku i aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony