Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 18.04.2006

Na trzy miesiące aresztu trafili trzej włamywacze zatrzymani podczas urządzonej zasadzki przez mokotowskich kryminalnych. Mężczyźni specjalizowali się we włamaniach do mieszkań. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 200 wytrychów służących do otwierania atestowanych zamków oraz wiele przedmiotów pochodzących z włamań.

Włamywacze wpadli na gorącym uczynkuOkres świąt, tzw. długich weekendów, to niestety także czas, który wykorzystują złodzieje. Korzystając z naszego roztargnienia dokonują kradzieży kieszonkowych, włamują się do mieszkań. Tym razem złodzieje licząc na szybki i łatwy zysk włamali się do mieszkania na warszawskim Wilanowie. Z mieszkania ukradli sprzęt elektroniczny o wartości kilku tysięcy złotych. Kryminalni uzyskali informację, że ta sama grupa przestępców może dokonać kolejnego włamania w tym samym lub sąsiednim bloku.

Następnego dnia policjanci z Sekcji Kryminalnej urządzili na nich zasadzkę. W czasie obserwacji zauważyli wychodzących z klatki schodowej mężczyzn, którzy znani byli z włamań na tzw. pasówkę. Nerwowo rozglądali się wokół siebie, jeden z nich miał pod kurtką schowany pakunek. W chwili, kiedy próbowali odjechać Fiatem Uno zostali zatrzymani. Policjanci znaleźli przy nich ponad 200 rodzajów wytrychów służących do otwierania atestowanych zamków.

Włamywacze wpadli na gorącym uczynkuW czasie przeszukania u zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ponadto sprzęt elektroniczny, alkohol, monety numizmatyczne oraz inne przedmioty pochodzące z włamań o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Sąd zastosował już wobec Zbigniewa S. (51 l.), Zbigniewa M. (40 l.) oraz Roberta R. (37 l.) trzymiesięczny areszt.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze zorganizują teraz w Komendzie Rejonowej Policji przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie wystawę odzyskanych przedmiotów pochodzących z włamań. O terminie poinformujemy Państwa w oddzielnym komunikacie.

Powrót na górę strony