Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Telewizory warte 200 tysięcy złotych odzyskane przez policjantów

Data publikacji 04.10.2018

Policjanci podejrzewali, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, gdy ten gwałtownie zwolnił na widok radiowozu i jechał bardzo wolno na lubuskim odcinku S-3. Jednak okazało się, że nie alkohol był powodem jego „podejrzanego” zachowania, a przewożony ładunek pochodzący z kradzieży. Na pokładzie było 450 telewizorów wartych blisko 200 tysięcy złotych. Kierowca usłyszał zarzuty i został już aresztowany.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej jednostki Policji patrolując drogę S-3, zwrócili uwagę na ciężarówkę, której kierowca gwałtownie zwolnił na widok radiowozu a później jechał z niewielką prędkością. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej przypuszczając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy. Podczas kontroli kierowca zachowywał się nerwowo, jednak badanie stanu trzeźwości wykazało, że nie spożywał on alkoholu. Policjanci sprawdzili samochód i okazało się, że drzwi naczepy nie posiadały żadnych zabezpieczeń. 31-letni mężczyzna twierdził, że nie wiezie żadnego ładunku, jednak po otwarciu działu ładunkowego okazało się, że wewnątrz chłodni znajdują się telewizory. Z ustaleń policjantów wynikało, że telewizory tej marki, modelu i w tej ilości zostały skradzione z naczepy ciężarówki, na terenie parkingu w województwie śląskim, a ich wartość to niemal 200 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratur Rejonowej w Międzyrzeczu, Sąd aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy.

 

aspirant Justyna Łętowska

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • Technik kryminalistyki robi zdjęcia ciężarówce.
  • Technik kryminalistyki przy ciężarówce.
  • Technik kryminalistyki podczas opylania ciężarówki.
  • Technik kryminalistki przy naczepie ciężarówki.
Powrót na górę strony