Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szamotuły - Podejrzany o usiłowanie zabójstwa trafił do aresztu

Data publikacji 04.10.2018

Zarzut usiłowania zabójstwa i gróźb karalnych usłyszał 31-letni mężczyzna, który kilkakrotnie ugodził nożem obywatela Ukrainy. Poszkodowany stanął w obronie pracownika ochrony. 31-latek decyzją sądu dzisiaj trafił do aresztu.

30 września br. około godziny 20.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze, w trakcie której ktoś został ugodzony nożem. Do zajścia doszło w miejscowości Chojno.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, iż na terenie hotelu pracowniczego doszło do sprzeczki pomiędzy pracownikiem ochrony, a przebywającym tam 31-letnim obywatelem Ukrainy. Pracownik zwrócił mężczyźnie uwagę, gdyż ten zachowywał się w nieodpowiedni sposób. To zdenerwowało 31-latka, dlatego zaczął grozić ochroniarzowi nożem. W obronie mężczyzny stanął 35-letni obywatel Ukrainy. Obrona pracownika ochrony skończyła się dla niego kłótnią z 31-latkiem. W trakcie szarpaniny, agresywny 31-letni mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem swojego rodaka. 35-latek został przetransportowany do szpitala.

Po całym zajściu, podejrzany o usiłowanie zabójstwa uciekł z hotelu. Miejscowość, w której doszło do zdarzenia leży na skraju puszczy noteckiej, więc jego odnalezienie nie było łatwym zadaniem. Dyżurny Policji ogłosił alarm, aby do pomocy w poszukiwaniu podejrzanego zaangażować większą liczbę funkcjonariuszy. W poszukiwaniach policjantom pomagali też pracownicy ochrony. 31-latek został namierzony około 6 km od miejsca zdarzenia, na drodze prowadzącej do Sierakowa. Zatrzymali go zaangażowani w działania policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku. Funkcjonariusze znaleźli przy nim nóż, którym najprawdopodobniej ugodził 35-latka. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego. Okazało się, iż miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kryminalni pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratury wykonali oględziny, przesłuchali świadków oraz zebrali niezbędny materiał dowodowy w sprawie. Podejrzany trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. 3 października br. w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb karalnych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

4 października br. decyzją Sądu 31-latek trafił do aresztu. Śledztwo w niniejszej sprawie jest w toku. Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia prokuratura. Za usiłowanie zabójstwa polskie prawo przewiduje karę więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat.

Sandra Chuda/DPB

Powrót na górę strony