Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał kradzionym autem – usłyszy zarzuty

Policcy policjanci zatrzymali 23 latka, który uciekał kradzionym samochodem. Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania. W finale kierujący skończył jazdę w przydrożnym rowie i po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Policach przyjął zgłoszenie, że z Niemiec w kierunku Polski porusza się pojazd marki Mazda na niemieckich numerach rejestracyjnych, który może być kradziony. Funkcjonariusze udali się natychmiast w miejsca, gdzie samochód ten może przekroczyć granice.


W miejscowości Tanowo policjanci zauważyli mazdę, która miała polskie tablice rejestracyjne co od razu wzbudziło ich podejrzenie. Kiedy zawrócili, aby zatrzymać pojazd do kontroli, szybko okazało się, że kierowca nie ma zamiaru z nimi rozmawiać. Pomimo sygnałów świetlnych
i dźwiękowych mężczyzna kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. W  finale zjechał z drogi i uderzył w drzewo. To jednak go nie zniechęciło. Dalej próbował uciekać pieszo.


Po kilku minutach pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, notowany wcześniej za przestępstwa, a auto którym uciekał warte kilkadziesiąt tysięcy złotych zostało skradzione na terenie Niemiec.
Niebawem usłyszy zarzuty związane z kradzieżą samochodu, niezatrzymaniem się do kontroli i niestosowaniem się do zakazu prowadzenia pojazdów.

sierż. szt. Katarzyna Leśnicka/AG

  • Uciekał kradzionym autem – usłyszy zarzuty
  • Uciekał kradzionym autem – usłyszy zarzuty
Powrót na górę strony