Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Misie pierwszej pomocy

Data publikacji 05.10.2018

Ponad 4600 maskotek trafiło do pabianickiej policji. To dar od mieszkańców w ramach II edycji akcji ,,Twój miś może zostać ratownikiem”. Pluszaki będą jeździć do interwencji razem z funkcjonariuszami jako swoisty rodzaj apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

Akcja w Pabianicach trwała od 16 do 30 września i po raz kolejny zakończyła się niespodziewanym odzewem ze strony mieszkańców. Do zbiórki przyłączyło się wiele pabianickich przedszkoli, szkół, przedsiębiorców. Darczyńcy przekazywali pluszaki z wielkim sercem i uśmiechem na twarzy. Podczas drugiej edycji tej szlachetnej akcji zebrano 9297 różnego rodzaju maskotek. Ponad 4600 trafiło do pabianickiej policji. Uroczyście przekazała je inicjatorka akcji Anna Kopeć. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach nadkom. Mariusz Siejka podziękował za wspaniałą akcję i ogromną ilość podarowanych pluszaków. Życzył również, by było jak najmniej zdarzeń z udziałem dzieci.

Maskotki jako ,,apteczki pierwszej pomocy psychologicznej” trafią do policyjnych radiowozów i będą wręczane dzieciom uczestniczącym w wypadkach drogowych lub innych nieszczęśliwych zdarzeniach. Pluszaki będą bardzo przydatne w codziennej służbie policjantów patrolówki i terenowych dzielnicowych, w szczególności podczas interwencji związanych z przemocą domową. Kolorowy pluszak wręczony przez policjanta pozwoli na zminimalizowanie negatywnych skutków traumatycznego zdarzenia. Dziecko będzie się mogło do niego przytulić i w ten sposób jego uwaga zostanie odwrócona od tego, co się stało. Taki przyjaciel ułatwi mu przetrwanie całej sytuacji, stanie się źródłem psychicznego oparcia. Będzie czymś pozytywnym, na czym dziecko będzie mogło skupić swoją uwagę. Miś nie ma swojej nazwy lub imienia. Dziecko, do którego przytulanka trafi w trudnej sytuacji, samo nazwie swojego przyjaciela.

Akcję ,,Twój miś może zostać ratownikiem” patronatem objął prezydent miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

 

(KWP w Łodzi / aj)

  • Misie pierwszej pomocy
  • Misie pierwszej pomocy
  • Misie pierwszej pomocy
  • Misie pierwszej pomocy
  • Misie pierwszej pomocy
  • Misie pierwszej pomocy
Powrót na górę strony