Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.10.2018

Policjanci z posterunku w Sobieniach Jeziorach zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, który prawdopodobnie zaatakował siekierą trzech mężczyzn na skwerze przy ulicy Duży Rynek. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn. Trzeci z nich zdążył uciec. 35-letni podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, gdzie usłyszał między innymi zarzuty podwójnego usiłowania zabójstwa, próby popełnienia rozboju, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu teraz kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia.

Interwencja policjantów, którzy przyjechali na skwer w centrum miejscowości Sobienie Jeziory, uniemożliwiła ucieczkę mężczyźnie, który jak wstępnie ustalono, prawdopodobnie siekierą zaatakował znajdujących się tam mieszkańców w wieku 43, 52 i 60 lat. Dwóch z nich ranił. Skutków ataku zdołał uniknąć 60-latek, który uciekł z miejsca. Poszkodowani trafili do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej i opatrzono rany.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali podejrzanego, zabezpieczyli też siekierę, którą mężczyzna prawdopodobnie zaatakował pokrzywdzonych. Podejrzanym okazał się 35-letni Andrij V. z Ukrainy. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Przy sprawie wspólnie pracowali policjanci oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie. Zebrano materiał dowodowy, który wstępnie uprawdopodobnił popełnienie poważnych przestępstw przez cudzoziemca.

Podejrzanego doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne dotyczące między innymi: usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn, usiłowania popełnienia rozboju, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.

Na wniosek prokuratury, postanowieniem sądu w Garwolinie wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi teraz 35-latkowi kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia.

Śledztwo jest jeszcze w toku.

dn/mbr

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.59 MB)

Powrót na górę strony