Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie starszej pani

Data publikacji 05.10.2018

Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji mundurowych z Komisariatu Szczecin nad Odrą uratowano seniorkę, która potrzebowała natychmiastowej pomocy lekarskiej. 71-latka jest teraz pod opieką lekarzy.

Sierż. szt. Jarosław Szuba i sierż. Adrian Karasiński z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KP Szczecin nad Odrą podczas wczorajszej służby wykazali się profesjonalizmem, a przede wszystkim  ogromną empatią. W czasie patrolowania ulic w dzielnicy Żelechowa usłyszeli wołanie o pomoc. Przy bloku, z którego dochodził głos starszej pani, uchylone było okno. Bez chwili zastanowienia weszli przez okno do środka mieszkania. Na podłodze, w salonie, leżała starsza pani. Kobieta powiedziała policjantom, że przewróciła się kilka dni temu na podłogę i od tego czasu nie może wstać.

Seniorka była wychłodzona i odwodniona. Funkcjonariusze okryli ją kocem, podali do picia herbatę. Ponadto okazało się, że 71-latka choruje na cukrzycę. Odnaleźli szybko niezbędne leki, które podali kobiecie. W międzyczasie wezwali pogotowie ratunkowe, które po przybyciu zabrało starszą panią do szpitala. Kobieta jest teraz pod opieka lekarzy.

Tylko dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii i 71-latka otrzymała na czas niezbędną pomoc.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony