Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń

Data publikacji 07.10.2018

Na wrocławskim stadionie miejskim rozegrano wczoraj mecz pomiędzy drużynami Śląsk-Wrocław i Legia-Warszawa, który to cieszył się sporym zainteresowaniem fanów piłki nożnej. Przebiegł spokojnie i nie odnotowano żadnych poważnych incydentów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo imprezy. Kilka godzin wcześniej policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników odbywających się na terenie Wrocławia zgromadzeń, w tym marszu, którym szło co najmniej kilka tysięcy osób. Zadaniem głównym funkcjonariuszy było zapewnienie ich bezpiecznego przebiegu, a także niedopuszczenie do konfrontacji i naruszeń prawa. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb operacyjnych.

Wczoraj na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbył się mecz pomiędzy drużynami Śląsk-Wrocław a Legia Warszawa. Mecz ten obejrzało ponad 17 tys. kibiców, w tym także wielu przyjezdnych. Nie licząc sportowych emocji, spotkanie przebiegło spokojnie i nie odnotowano żadnych poważnych incydentów mających wpływ na bezpieczeństwo. Funkcjonariusze współpracowali podczas zabezpieczenia ze służbami porządkowymi organizatora imprezy sportowej, których zadaniem było m.in. sprawdzanie osób wchodzących oraz pojazdów wjeżdżających na stadion. Zatrzymano dwie osoby, które chciały wnieść materiały pirotechniczne na teren obiektu i teraz odpowiedzą one za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Wrocławscy policjanci już wcześniej przygotowywali się do zabezpieczenia tej imprezy sportowej oraz odbywających się na terenie miasta zgromadzeń. Szczególne wyzwanie stanowiło zabezpieczenie marszu, w którym udział wzięło co najmniej kilka tysięcy osób.

Działania prowadzone były w wielu obszarach i ukierunkowane przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzeń oraz ładu i porządku publicznego. W zabezpieczeniu udział brali m.in. policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego.

Funkcjonariusze prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych, przebiegających w rejonie zgromadzeń i meczu. Policjanci monitorowali i zabezpieczali trasy przemieszczania się uczestników.

Po zakończeniu zgromadzeń, na których nie doszło do zakłócenia ładu i porządku, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące incydentu związanego z osobą wracającą z marszu. Obecnie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

  • Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń
  • Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń
  • Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń
  • Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń
  • Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń
  • Bezpiecznie podczas meczu i sobotnich zgromadzeń
Powrót na górę strony