Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził bronią palną - został zatrzymany

Data publikacji 19.04.2006

Policjanci z Bielan zatrzymali pijanego mężczyznę, który wczoraj wieczorem groził mieszkańcom bronią palną. 50-latek trafił na Izbę Wytrzeźwień. Niewykluczone, że przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie straci pozwolenie na broń.

Tuż po godz. 19.00 funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji otrzymali anonimowe zgłoszenie o mężczyźnie, który biega po ulicy Marymonckiej i grozi bronią. Na miejsce natychmiast skierowano patrol prewencji.

Gdy policjanci podjechali na parking przed blokiem przy ul. Marymonckiej 77 czekał już na nich Rafał G. (l. 25). Z jego relacji wynikało, że gdy siedział w swoim VW Golfie nagle podszedł do niego pijany mężczyzna i kierując w jego stronę broń zażądał, aby natychmiast opuścił parking.

Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis sprawcy. Już kilkanaście minut później patrolując teren w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali Marka M. (l. 50). Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 1,7 % alkoholu we krwi. Policjanci znaleźli przy nim pistolet i 12 sztuk amunicji. Niewykluczone, że mężczyzna przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie straci pozwolenie na broń.

Powrót na górę strony