Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia w sprawie korupcji inspektorów rybołówstwa morskiego

Data publikacji 09.10.2018

Wydział do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zakończył śledztwo nadzorowane przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przeciwko inspektorom rybołówstwa morskiego zatrudnionym w Okręgowym Inspektoracie Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie, a wykonującym swoja pracę w porcie w Trzebieży, Dziwnowie,Wolinie.

Proceder polegał na wręczaniu przez armatorów i szyprów kutrów rybackich korzyści majątkowych inspektorom w postaci ryb w zamian za odstąpienie  przez nich wykonywania swoich obowiązków służbowych polegających na kontroli jednostek rybackich pod kątem ilości złowionej ryby.

W sprawie łącznie było 40 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono prawie 240 zarzutów. Oprócz wymienionych inspektorów aktem oskarżenia zostali objęci również armatorzy i szyprowie kutrów rybackich z terenu woj. zachodniopomorskiego.

W sprawie były stosowane środki zapobiegawcze:  tymczasowe aresztowania, dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zabezpieczenia majątkowe. Łącznie w sprawie zgromadzono ponad 8 tyś kart materiału dowodowego.

W ubiegłym roku w tej samej sprawie został skierowany akt oskarżenia przeciwko inspektorowi rybołówstwa morskiego oraz armatorom kutrów rybackich z portu w Mrzeżynie.

 

(KWP w Szczecinie / aj)

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja