Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili sprawców znieważenia zwłok i grobu niemieckiego żołnierza

Data publikacji 09.10.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku działań operacyjnych ustalili dane mężczyzn podejrzanych o znieważenie zwłok i miejsca pochówku niemieckiego żołnierza. Jeden z zatrzymanych odpowie także za posiadanie środków odurzających, które policjanci znaleźli przeszukując jego miejsce zamieszkania.

We wrześniu bieżącego roku na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej na terenie gminy Polkowice prowadzono prace związane z ekshumacją zwłok niemieckich żołnierzy z grobu wojennego. Pracownicy firmy specjalizującej się w badaniach historyczno - archeologicznych, po wstępnym wytyczeniu miejsca pochówku zauważyli, że w wyznaczonym miejscu ktoś pogłębił grób i znieważył znajdujące się wewnątrz szczątki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego realizując działania operacyjne w tej sprawie ustalili dane osób mających związek z tym zdarzeniem. Podejrzanymi okazali się 21 i 27-latek. Policjanci w miejscu zamieszkania starszego z nich znaleźli również kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany oraz amunicję. Zabezpieczone naboje oraz łuska zostaną teraz wysłane do laboratorium kryminalistycznego w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia zwłok i miejsca pochówku. Ponadto 27-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zatrzymany mężczyzna
  • zatrzymany mężczyzna
  • Zabezpieczone naboje i łuska
Powrót na górę strony
Polska Policja