Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne tytuły Mistrzów Polski dla policyjnych biegaczy

Data publikacji 09.10.2018

W dniach 5 - 6 października 2018 r., w miejscowości Kokotek pod Lublińcem, odbyły się organizowane przez Jednostkę Wojskową Komandosów oraz Wojskowy Klub Biegacza META" XXII Bieg o nóż komandosa", czyli Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych. im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

W zawodach wzięło udział ponad 800 mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Służby Celnej, Służby Ochrony Kolei. Zawody są bardzo ciężką i wymagająca próbą. Wytyczona w bardzo malowniczych lublinieckich lasach trasa (dla kobiet 5 km dla mężczyzn 10 km) prowadziła leśnymi duktami z wieloma podbiegami, piaszczystymi odcinkami i pokonywana była w umundurowaniu ćwiczebnym.

W tym roku, podobnie jak ma to miejsce od 2015 r., bezkonkurencyjni okazali się policyjni biegacze, którzy wygrali obydwie klasyfikacje drużynowe, zdobywając tytuły Mistrzów Polski. W kategorii kobiet wygrała reprezentacja polskiej Policji w składzie st. sierż. Anna Ficner (KWP Wrocław), post. Katarzyna Burghard (KWP Rzeszów) i post. Marlena Gielata (KPP Szczytno). Drugie miejsce zajęły reprezentantki WSPol Szczytno, trzecie reprezentantki Akademii Wojsk Lądowych Wrocław. Indywidualnie w kategorii kobiet srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła st. sierż. Anna Ficner ustępując pola jedynie szer. Annie Gosk z 18. Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku.

W kategorii mężczyzn wśród 36 sklasyfikowanych drużyn, najlepszymi, zdobywając złoto okazali się reprezentacji polskiej Policji I w składzie: st. sierż. Łukasz Oślizło (KMP Katowice), st. sierż. Jakub Burghard (KWP Rzeszów ) i asp. Paweł Piotraschke (SP Słupsk). 3 miejsce zajęła reprezentacja polskiej Policji II w składzie: podinsp. Maciej Wojciechowski (WSPol Szczytno), kom. Adam Thiel (KPP Lębork) i asp. Jacek Michulec (KPP Żywiec). Dwie nasze policyjne drużyny rozdzielili żołnierze z I Batalionu Zmechanizowanego z Lęborka z wielokrotnym Mistrzem Polski sierż. Arturem Pelo w składzie.

Klasyfikację indywidualną również zdominowali policyjni biegacze. których aż 5 znalazło się w pierwszej dziesiątce. Zawody w świetnym stylu wygrał st. sierż. Łukasz Oślizło (KMP Katowice) zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych a brązowy medal wywalczył st. sierż. Jakub Borghard (KWP Rzeszów).

"Na wielkie brawa, gratulacje i słowa uznania zasługują wszyscy nasi koledzy i koleżanki startujący w reprezentacji polskiej Policji, gdyż na tak trudnej trasie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem i determinacją, przysparzając chwały Polskiej Policji na tym sportowym polu walki. Na równie duże słowa uznania zasługują słuchacze i kursanci WSPol w Szczytnie, którzy pod wodzą podinsp. Macieja Wojciechowskiego pomieszali szyki niejednej drużynie zdobywając tytuł wicemistrzowski" - mówi insp. Tomasz Kubicki - kierownik reprezentacji polskiej Policji. Tym bardziej, że wszyscy policyjni lekkoatleci godzą osiąganie tak wysokiego poziomu sportowego z codziennie wykonywanymi obowiązkami służbowymi w swoich macierzystych jednostkach, gdy żołnierze często służą na etatach sportowych.

Uzyskane przez nas wyniki znalazły również uznanie wśród przedstawicieli pozostałych służb mundurowych biorących udział w zawodach, na czele z byłym d-cą jednostki GROM gen. dyw. Romanem Polko i dowódcą Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzym Gutem, którzy startowali w biegu a następnie dekorowali zwycięzców wspólnie z d-cą JWK ppłk. Michałem Strzeleckim.

Z wielką satysfakcją i dumą jak podkreślał naszym mistrzom gratulacje złożył w trakcie ceremonii dekoracji Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZP asp. szt. Rafał Jankowski jako jeden z zaproszonych gości.

Reprezentacja polskiej Policji zdobyte w Biegu o Nóż Komandosa Mistrzowskie tytuły, dedykuje sierż. szt. Edycie Marciniak z KMP w Kaliszu która, na treningu przed niedzielnym maratońskim startem w Budapeszcie, została potrącona przez samochód i w ciężkim stanie z rozlicznymi obrażeniami pozostaje na oddziale intensywnej terapii.

Edyta oprócz wielu sukcesów sportowych, w 2016 r. właśnie w Kokotku, będąc członkinią reprezentacji polskiej Policji wywalczyła wraz z koleżankami historyczny, bo rozgrywany po raz pierwszy, tytuł Drużynowej Mistrzyni Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych.

„Bardzo mocno trzymamy kciuki Edytko, abyś jak najszybciej wracała do zdrowia i pełni sił. Czekamy abyś znowu stanęła z nami na starcie, żeby pobiec po kolejne zwycięstwa. Walcz tak jak zawsze walczyłaś na trasie czy bieżni. Z wielką determinacją wielkim zaangażowaniem. Jesteśmy z Tobą i bardzo serdecznie Cię pozdrawiamy” - insp. Tomasz Kubicki oraz koleżanki i koledzy z reprezentacji polskiej Policji w lekkoatletyce.

(Tekst / foto insp.Tomasz Kubicki)

 

 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • uczestnicy zawodów
 • nagrody za udział w zawodach
 • zawodnicy wbiegają na metę
 • żołnierz podczas zawodów
 • uczestnicy zawodów
Powrót na górę strony
Polska Policja